Юнацтво

11-18 років

У́лад Пластуні́в Юнакі́в та Пласту́нок Юна́чок (УПЮ) — це виховна спільнота пластової молоді у віці від початку 11-го до дня закінчення 18-го року життя або закінчення школи (згідно з постановою даної КПС), що гуртується на засадах добровільності у власних відділах в організаційних рамках Пласту, із своєю окремою виховною програмою, діяльністю та устроєм, що спираються на методу самовиховання.

Мета УПЮ — всебічне патріотичне самовиховання української молоді та членів української спільноти з виробленим пластовим світоглядом, і характеризуючи світогляд як порядок думок, дій, вироблення характеру. УПЮ — це вже справжнє пластування.

Самовиховання у юнацтві означає, що юнаки і юначки починають процес індивідуального самопізнання через активну дію та вплив дії на довкілля, а пізніше в старшому юнацтві починають процес суспільного самоздійснення — пізнання себе як члена більшої групи і тим самим ототожнення себе по відношенню до цієї групи. В юнацтві група це у першу міру гурток, а пізніше курінь. Але праця в курені, а теж і в дальшому праця в пластовій станиці, ані інша пластова праця зовнішнього характеру не заступить самовиховної праці юнацтва у пластовому гуртку. Назовні це виховання проявляється пластовою поставою юнака чи юначки, тобто готовністю відчувати, мислити й діяти згідно з Трьома Головними Обов’язками — Пластовою Присягою, Пластовим Законом, Пластовим Обітом і Пластовим Кличем.

Taissa Hamulak

Зв'язкова

Контакти:

Mark Mulyk

Зв'язковий

Контакти: